• Deklaracja dostępności i RODO

• Deklaracja dostępności

• Deklaracja dostępności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach.

• Data publikacji strony internetowej:
            • Data ostatniej istotnej aktualizacji:

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych
            • dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi
            • część plików nie jest dostępnych cyfrowo
            • brak audiodeskrypcji dla materiałów multimedialnych

Wyłączenia

• mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

• Deklarację sporządzono dnia:
            • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:

Deklarację sporządzono na podstawie oceny podmiotu zewnętrznego przeprowadzonej przez http://checkers.eiii.eu/.

Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.

• Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Ewa Ziemba.
            • E-mail: szkopod5@poczta.onet.pl
            • Telefon: +48 32 285 27 40

Każdy ma prawo:

• zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
            • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
            • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

• dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
            • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
            • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

• Organ nadzorujący: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach
            • Adres: 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Leśna 23
            • E-mail: szkopod5@poczta.onet.pl
            • Telefon: +48 32 285 27 40

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Szkoła posiada dwa wejścia:

- wejście główne od strony ul. Leśnej - jest dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach i umożliwia  dostęp na poziom parteru wyłącznie do sekretariatu, a wejście boczne tylko do stołówki szkolnej.

- wejście boczne od ul. Leśnej - nie jest dostosowane do samodzielnego poruszania się osób na wózkach (może być wykorzystane alternatywnie, potrzebna jest pomoc przy zjeździe z szerokich schodów)

Szkoła posiada 3 kondygnacje i nie jest wyposażona w windy. Szerokie korytarze umożliwiają poruszanie OzN. Klatki schodowe w nowych częściach są wąskie, a  w starej części - szerokie. Toalet nie  przystosowano dla OzN.

W szkole nie ma: pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

Do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Dostęp alternatywny: w celu ułatwienia poruszania się po budynku istnieje możliwość otrzymania asysty pracownika szkoły.

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego/GUS 2021: Raport_o_stanie_dostepnosci_GUS.pdf