• *

Dziękujemy za wpłaty z tytułu przekazania 1% podatku w latach 2018-2021 na rzecz uczniów naszej Szkoły Podstawowej nr 5. Dzięki Wam i Fundacji Andrzeja Piecucha, która zajmowała się rozliczaniem wpłat uzbierano 3503,39 zł.Spełniliśmy marzenia!

Z zebranych środków zakupiliśmy 18 szafek szatniowych. Dzięki temu dofinansowaniu możliwy był zakup szafek dla wszystkich uczniów klas 1-3 w jednej transzy. Ustawiono je na parterze starej szkoły. Od teraz nasi najmłodsi uczniowie mają kolorową, estetyczną, wygodną szatnię. Na załączonych zdjęciach prezentujemy nabytek. Oprócz tego klasa 1a otrzymała nową tablicę suchościeralną w kratkę. Koszt zakupów – 3309,00 zł.

Dzięki wspólnym działaniom osiągniemy więcej! Nadal zbieramy środki finansowe.

Teraz pragniemy zakupić nowe krzesła do jadalni szkolnej, żeby nasi uczniowie wygodnie spożywali posiłki.

Prosimy o przekazywanie 1% podatku na:

Fundacja Andrzeja S. Piecucha "Powiatowe Dzieci"KRS 0000133718

Cel: zadania statutowe Szkoły Podstawowej nr 5 w Tarnowskich Górach.

• Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX"

Termin: 26 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w XXII edycji konkursu języka angielskiego “FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Udział w konkursie polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru, który sprawdza wiedzę językową oraz kulturoznawczą.

• Konkurs odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. na terenie naszej szkoły.
              • Opłata za udział w konkursie wynosi 10 zł – zgłoszenia do p. Rudoll – do 18 marca.

Kategorie wiekowe:
              • Klasy 4: kategoria KITTENS
              • Klasy 5 i 6: kategoria BUNNIES
              • Klasy 7 i 8: kategoria DUCKS

Aby wziąć udział w konkursie należy przeczytać lekturę:
              • Kittens (kl. 4): “Little Red Riding Hood”
              • Bunnies (kl. 5 i 6): “The Country Mouse and the City Mouse”
              • Ducks (kl. 7 i 8): “Oliver Twist”

Ponadto należy opracować poniższe zagadnienia:
              • Kittens (kl. 4): Kitchen vocabulary + kitchen vocabulary spelling
              • Bunnies (kl. 5 i 6): Cooking vocabulary + cooking vocabulary spelling
              • Ducks (kl. 7 i 8): Cooking vocabulary + cooking measurements

Przykładowe testy, regulamin oraz pozostałe informacje na stronie konkursu FOX oraz u nauczycieli języka angielskiego.