• Laboratoria Przyszłości w SP5

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

aCelem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Sprzęt został zakupiony z inicjatywy edukacyjnej za kwotę 84 260zł. Nasza szkoła od teraz posiada m.in.:

drukarki 3D,

Google VR,

roboty Photon,

Lego Education SPIKE,

maty do kodowania,

tablety,

sprzęt oświetleniowy, Gimbal, Greenboard, statyw,

mikrofon kierunkowy, mikroporty,

aparat fotograficzny 4K

Laboratoria Przyszłości - Laboratoria Przyszłości - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

• Majowa akcja wolontariatu

Zachęcamy do włączenia się do ostatniej, majowej akcji wolontariatu dla dzieciaków z Domu Samotnej Matki w Zabrzu.

Tym razem włączamy kreatywność i pomysłowość aby wykonać pomoce dydaktyczne.

Chęć przygotowania wypieków proszę zgłosić do 20.05 do Pani Anny Herman.

• Dzień Ziemi - wyniki

Zainwestuj w Naszą Planetę - Dzień Ziemi w SP5

Wyniki konkursu plastycznego przeprowadzonego w ramach obchodów Dnia Ziemi.

Miło nam ogłosić wyniki konkursu plastycznego przeprowadzonego w ramach obchodów Dnia Ziemi:

I – miejsce: Pilarski Kacper V a

II – miejsce: Hanna Bach IV b

III – miejsce: Nadia Chudzik IV b, Dukielski Kacper VI a

Dziękujemy za udział w konkursie oraz serdecznie gratulujemy!

Drodzy Uczniowie z okazji Dnia Ziemi w dniu 22.04.2022 r. zwracamy się z prośbą, by w tym dniu byliście ubrani kolorowo (zalecane kolory to żółty, pomarańczowy, niebieski, czerwony, zielony). Ogłaszamy również konkurs plastyczny.

KONKURS PLASTYCZNY dla klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII.
              2. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z hasłem przewodnim tegorocznych obchodów Dnia Ziemi – „Zainwestuj w Naszą Planetę”.
              3. Autorem pracy może być jedna osoba.
              4. Uczestnik konkursu może zgłosić do konkursu jedną swoją pracę.
              5. Technika pracy płaska (maksymalny format A3) – rysunek, technika mieszana, malarstwo itp.
              6. Prace podpisane (imię, nazwisko, klasa) należy przynieść do 9 maja 2022 do Pani Danuty Kandzi, Eweliny Kowalskiej lub do sekretariatu szkoły.

Więcej informacji w regulaminie konkursu.

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie!!!

Organizatorki: Kandzia Danuta, Kowalska Ewelina

źródło grafiki pixabay.com