• Projekty i programy

• Laboratorium Przyszłości

• Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

• Wakelet - zobacz jak wykorzystujemy sprzęt

• Na platformie wakelet.com można obserwować jak wykorzystujemy sprzęt zakupiony z projektu Laboratoria Przyszłości

(po lewej stronie pod "Przestrzenie" należy kliknąć Laboratoria Przyszłości)

• Zakup sprzętu

• W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które chcemy, aby od 30 czerwca 2023 roku miały wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

• Roboty i Google VR

• Z puli pieniędzy Laboratorium Przyszłości zostały zakupione roboty do nauki programowania Photon oraz Lego Spike Prime. Google VR Aktin przeniosą naszych uczniów w świat wirtualnej rzeczywistości. Widoczne na zdjęciu filamenty pozwolą tworzyć wspaniałe bryły 3D w drukarce 3D.

• Tablety, aparat 4K, gimbal...

• Dwie drukarki 3D wraz z laptopami TERRA pozwolą tworzyć modele 3D. Nasz szkoła została również wyposażona w profesjonalny sprzęt audio/wideo: aparat SONY 4K, statyw do aparatu, gimbal, mikrofon kierunkowy, oświetlenie oraz greenscreen. Na zajęciach techniki uczniowie mogą korzystać z zestawu do lutowania oraz zestawu Andurio.

• Słuchawki, maszyna do szycia

• Z pozostałych pieniędzy zostały zamówione słuchawki oraz maszyna do szycia.

• Ciekawe lekcje z Photonem

• Na lekcjach rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów z informatyki uczniowie rozwijają swoje umiejętności programowania. Na dzisiejszej lekcji 29.09.2022 uczniowie poznawali sąsiadów Polski. Photon został zaprogramowany w Photon Badge.